Art Station

      o nas

o nas
Siedziba Art Station znajduje się w zabytkowym dworcu, gdzie uczestnicy działających grup korzystają z przepięknych i przestrzennych sal. Przestrzeń ta wykorzystywana jest nie tylko na miejsce szkoleniowe, ale również odbywają się tam spektakle, warsztaty i turnieje tańca.

Art Station to Szkoła Tańca, którą w 2009 roku na bazie Studia Tańca CM założyła Agnieszka Madej. Choreograf, instruktor, tancerz i pedagog w jednej osobie o nietuzinkowej energii i charyzmatycznej osobowości. Skupiająca wokół siebie ludzi z pasją, kreatywnych, odważnych i otwartych na nowe wyzwania.

Celem działań Art Station jest kształcenie i edukacja artystyczna oraz poszukiwanie nowych możliwości dla rozwoju dzieci, młodzieży i osób dorosłych, jak i propagowanie pozytywnych praktyk w obszarze kultury i sztuki.

Obecnie Art Station zajmuje się najbliższą im formą wyrazu, jaką jest taniec czyli jedność ciała, umysłu i ducha. Dzięki czemu tancerze Art Station mogą wyrażać siebie, swoje myśli i emocje.

Art Station pracuje w oparciu o autorski program szkoleniowy skupiając się nad techniką i osobowością tancerzy. Zajęcia taneczne prowadzone są w trybie ciągłym, całorocznym, na trzech poziomach zaawansowania. Ostatni poziom otwiera drogę do pracy w zespołach Art Station promujących szkołę na rynku krajowym.

W obecnej chwili skład Zespołów Art Station wchodzą:
Skierniewicki Teatr Tańca - choreograf Agnieszka Madej
Został założony 29.04.2013 roku na bazie Art Station CM. W jego skład wchodzą osoby dorosłe i młodzież starsza posiadająca doświadczenie sceniczne i taneczne. Jest to grupa pracująca w oparciu o technikę tańca współczesnego, contackt improvisation, elementów tańca fizycznego i awangardy tanecznej. Korzystając z uroków całej kultury i sztuki poszukuje swojego niepowtarzalnego stylu.
Art Station CM – od 2013 choreograf Katarzyna Janiec
Zespół w którego skład wchodzi młodzież młodsza w wieku 12-15 lat z doświadczeniem scenicznym i tanecznym. Grupy ta pracuje w technice tańca współczesnego i jazzowego. Z nowym choreografem znajduje już swoje miejsce na ogólnopolskich przeglądach tanecznych.
Art Station Dollz – choreograf Patrycja Zatyka
Zespół w którego skład wchodzi młodzież młodsza w wieku 12-15 lat z doświadczeniem scenicznym i tanecznym. Grupa ta pracuje w technice tańca street dance, tańca nowoczesnego. Jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskich przeglądów tanecznych.
Gruby i spółka – choreograf Agata Baran
Zespół w którego skład wchodzi młodzież starsza i osoby dorosłe w wieku powyżej 15 lat posiadająca doświadczenie sceniczne i taneczne. Grupa ta pracuje w technice tańca street dance, tańca nowoczesnego. Jest wielokrotnym uczestnikiem ogólnopolskich przeglądów tanecznych.
Kuźnia Art Station – choreograf Agnieszka Madej
W skład podstawowy Kuźni Art Station wchodzą dzieci starsze w wieku 8-12 lat z dużym doświadczeniem scenicznym i tanecznym, o dużych predyspozycjach tanecznych i świadomości pracy. Grupa ta bierze udział w wielu przeglądach tanecznych w całej Polsce. Jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów tańca. Pracuje w oparciu o technikę tańca współczesnego, nowoczesnego, klasycznego i akrobatyki.
Artystyczna Lokomotywa Skierniewic, jak zwane jest Art Station jest miejscem, które na stałe zagościło na mapie Polskiej Sztuki Tanecznej.
Jednakże nie poprzestaje na tym i nadal poszukuje nowych rozwiązań artystycznych poprzez poszerzenie oferty warsztatowo – edukacyjnej również w innych dziedzinach sztuki.

Masz pytanie ? Napisz do nas !